Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗВЕРНЕННЯ Житомирської обласної організації Народної Партії

17.04.2014

,,Волевиявлення народу необхідно виконувати

Упродовж останніх кількох місяців, починаючи з моменту анексії Криму і до сьогоднішніх подій на Півдні і Сході України, все вище і вище піднімає хвилю протистоянь і загрожує національній безпеці та цілісності держави проблема проведення місцевих референдумів та децентралізації влади. А чи насправді є в цьому потреба, а найголовніше – чи призведе до очікуваного результату? Влада вже має досвід кримського референдуму і не може знайти аргументів, щоб зняти дане питання з порядку денного. А аргументи – на поверхні.

Сьогодні виповнюється 14 років, як українська влада ігнорує волю народу, задекларовану 16 квітня 2000 року на Всеукраїнському референдумі, явка виборців на якому була однією з найвищих за весь час існування Незалежної України – понад 80 %. Тоді близько 30 мільйонів українців погодились з необхідністю обмеження депутатської недоторканності, зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300 та формування двопалатного парламенту, одна з палат якого представляла б інтереси регіонів України. Останній пункт – хіба це не аргумент щодо представництва всіх регіонів у столиці, хіба це не можливість для людей бути почутими, не крок до децентралізації влади? Адже формування двопалатного парламенту означатиме фактичну зміну концепції організації державної влади в Україні.

Якби ж результати референдуму були в свій час узаконені, хіба б ми мали сьогодні в державі «гарячі точки» і кровопролиття? Очевидно, що ні! То ж досить займатись популізмом, пошуками винних і імітацією вирішення проблеми. Відповідь - на поверхні: і відповідь, і відповідальність, час для якої настав.

Ото ж звертаючись до діючої влади: виконуючого обов’язки Президента і Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова, Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка, нагадуємо, що настав час і можливість продемонструвати українському народу послідовність своєї позиції щодо імплементації рішень референдуму, які ці поважні особи в своїй риториці обстоювали впродовж багатьох років, будучи то при владі, то в опозиції.

У свій час, виступаючи на шостому щорічному Ялтинському саміті Арсеній Яценюк закликав тодішнього Президента виконати рішення референдуму 2000 року, сподіваємось, закличе і нинішнього.

В різний час, переслідуючи мету сподобатись виборцям, за приведення у відповідність до чинного законодавства рішень квітневого референдуму 2000 року виступали і нинішні кандидат та кандидатка у Президенти України Олег Ляшко та Наталія Королевська, ряд інших політиків.

Про актуальність до нинішнього часу винесених на вищезазначений референдум питань було задекларовано в ході Української Революції Гідності, вочевидь, імплементація рішень 14-річної давності заспокоїть суспільство і зніме проблему проведення місцевих референдумів.

А, відтак, вимагаємо найближчим часом внести відповідне питання на розгляд парламенту та виконати волю українського народу.

Не зайвим було б нагадати шановним представникам виконавчої та законодавчої влади в Україні, що невиконання рішення всеукраїнського референдуму 2000 року є грубим порушенням права народу України, як єдиного джерела влади.

У цьому контексті варто процитувати присягу народного депутата на вірність народу України: "Зобов'язуюсь усіма своїми діями … дбати про … добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників".

Дане звернення народники Житомирщини планують винести на розгляд чергової сесії Житомирської обласної ради для напрацювання узгодженого тексту офіційного документу до в.о. Президента України, парламенту та уряду України.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".