Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Литвин: Основна маса провокаторів на сході – доморощені бандити

18.04.2014

Чи можливі вибори в умовах того, що відбувається на сході України, радіостанція "Голос Столиці" дізналася в голови парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Володимира Литвина.

Східне питання - стратегія чи здача. Українська влада вирішила діяти інакше, аніж під час ситуації навколо Криму, і оголосила антитерористичну операцію, провела закрите засідання Ради, відправила головних силовиків у вогнища протистоянь. Але прихильники федералізації продовжують утримувати позиції і навіть обзаводяться підкріпленням у вигляді таких організацій, як харківський "Оплот". Учора вся країна з нерозумінням дивилася відео, як українські БТРи роз'їжджають з прапорами іншої країни. І слухала, принаймні, дивні версії української влади, чому так сталося.

Що це - саботаж окремих офіцерів або вищого керівництва. Ми більше не віримо в гамбіт української влади? Це питання радіостанція "Голос Столиці" обговорила з головою парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Володимиром Литвином.

"Голос Столиці": Те, що відбувається зараз на сході, робиться для зриву виборів?

Володимир Литвин: Не тільки. Є кілька чинників, які покликані насамперед закрити тему Криму, другий чинник - показати недієздатність української влади та взагалі показати, що українці не можуть бути державотворчою нацією. На третє місце я би поставив прагнення примусити світ - США, ЄС - погодитися з точкою зору Росії про те, що треба взяти в основу переговорного процесу той російський пакет, який за баченням російської сторони може нормалізувати ситуацію в Україні. І, врешті-решт, я думаю, посилити втому від України, щоб була зневіра в середовищі тих, хто виступає щирими друзями України сьогодні.

"Голос Столиці": Кому вигідний зрив виборів?

Володимир Литвин: Багатьом. Українським політикам, які думають, що на фоні такого безладу в Україні можна буде згрупуватися, наростити політичні м'язи та у відповідний момент вступити у вирішальну сутичку у боротьбі за владу.

"Голос Столиці": Наскільки кепські зараз справи на сході країни?

Володимир Литвин: Ситуація стабільна в своїй складності. Треба визнати невдалі кадрові призначення, невдалу розстановку кадрів... я не кажу про те, що з боку ВР та Кабміну повністю забезпечено фінансування, якого ніколи не було раніше, плюс ці кошти виділяються, наші військові браво доповідають, що вони захищають Україну, а часто-густо виходить так, що слова розходяться зі справою.

І ще один момент - сьогодні, після подій, які відбувалися в Києві, на Майдані, військові перелякані, перестраховуються і ніхто не хоче діяти на рівні виконання рішень у питаннях застосування зброї, бо нема впевненості в тому, що буде завтра і чи не доведеться завтра звітувати в інших установах, які називаються ГПУ... По прикладу Маріуполя - неодноразово доповідалось, що спочатку почали діяти бандити. Але простіше було говорити, що це "зелені чоловічки", показуючи пальцем в сторону Криму, замість того, щоб цю невелику групу від початку локалізувати.

"Голос Столиці": Ці бандити були українського походження?

Володимир Литвин: Ви розумієте, що якби не було представників українського походження, то жодні посилання на російські спецпідрозділи були б абсолютно нереальними, тому що основна маса, яка задіяна в цьому, - це українці, наші доморощені вояки.

"Голос Столиці": У тих умовах, що зараз на сході, чи можливі вибори?

Володимир Литвин: Вибори потрібні. Бо цілком очевидно - якщо не буде виборів, буде і далі мусуватися тема про те, що українська влада нелегітимна. Але проблема в іншому: наскільки легітимним буде обраний президент України, а для цього треба, щоб вибори відбулися скрізь, бо інакше там, де вибори будуть зірвані, вони скажуть - ми цього президента не визнаємо, і це буде чергова зачіпка для пролонгування конфліктів, які країна не витримає. При цьому - поки що основна маса людей займає пасивну позицію, але незабаром, коли люди отримають платіжки за комунальні послуги, коли вони отримають пенсії і співставлять з цінами, які сьогодні починають зростати - я думаю, це призведе до підтримки протестів в Україні. Тому тут не можна лише брякати зброєю, треба приймати соціальні рішення, на випередження. Треба як мінімум підвищити на дещицю прожитковий мінімум, мінімальну зарплату.

Крім того, ми повинні мати свої пропозиції щодо виходу зі своєї ситуації. Ми повинні чітко визначити, який статус України у міжнародному товаристві. Зараз дуже багато криків щодо того, що треба подавати заявку на вступ в НАТО. США і ЄС устами Німеччини кажуть, що Україна не буде в НАТО. Чому ми не можемо запропонувати, що Україна пропонує стати нейтральною державою? Але цей статус має бути визнаний міжнародним співтовариством і зафіксований на міжнародному рівні. Цей статус гарантує безпеку. Друге - Будапештський меморандум, як політичний документ, який гарантував політичну цілісність і недоторканість України, набуває статусу міжнародного правового документу, який має зобов'язуючий характер. Наступне - за таких умов ставиться питання про демілітаризацію Криму. За таких умов ставиться питання про виведення військ з Криму. За таких умов ми далі підкріплюємо наступну ідею - проводимо загальноукраїнський референдум щодо статусу Криму. Я переконаний, що 90% людей і більше будуть виступати за територіальну цілісність України. Далі - нам потрібно визначитися щодо участі в європейських справах. Якщо ми підписуємо угоду про політичну асоціацію, то нам треба домовитися, як ми будемо економічно співпрацювати з РФ. Якщо Україна добилася б того, щоб пришвидшити отримання безвізового режиму, то повірте мені, що жителі Криму сказали б, що в Україні краще. І це важить не так і мало, як нам здається на перший погляд.

 

За інформацією радіостанції «Голос Столиці»

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".