Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Світлана Волгіна: «Працюючи з пацієнтами, приходиш до усвідомлення потреб містян»

16.05.2014

Колектив Волгіної.JPGМайже 20 років свого життя Світлана Волгіна присвятила медицині. У Черкаській міській інфекційної лікарні розпочала свою трудову діяльність.

На місцевих виборах, які відбудуться 25 травня вона балотується в депутати Черкаської міської ради за списками Народної Партії.

Лікар-інфекціоніст, завідувач інфекційного відділення, головний лікар і наразі директор Черкаської міської інфекційної лікарні – так підіймалася посадовими щаблями Світлана Волгіна, засвідчуючи професіоналізм і неабияку самовідданість справі свого життя. Як зізнається жінка, здається сама доля визначила її місце роботи.

Після закінчення Мінського державного медичного інституту я разом з батьками повернулася на Черкащину, де жили наші родичі. Роботу довелося шукати самостійно, без конкретного направлення, оскільки не мала диплому українського вишу. Спочатку у Черкасах мені пропонували працювати в поліклініці, але не склалося. Два лікарі інфекційної лікарні звільнилися, і мене запросили на посаду в стаціонарі.

У медицину Світлану Волгіну привела сімейна трагедія. Як часто буває, хвороба рідної людини змінює життєві пріоритети і спонукує до переоцінки цінностей.

– Один із моїх двоюрідних братів в однорічному віці перехворів гострим невритом слухового нерва. Це призвело до втрати слуху, що виявили значно пізніше. Для нашої сім’ї це була трагедія. Ми були дуже близькими, і його хвороба певною мірою відіграла роль у виборі професії. Я не стала лікарем-отоларингологом, обрала інший напрямок в медицині. Однак моя спеціалізація передбачає лікування пацієнтів з подібними захворюваннями.

Як живеться хворим з інфекційними хворобами, Світлана Волгіна знає, як ніхто інший. Тож у міськраді рішуче налаштована перш за все сприяти вирішенню їхніх нагальних проблем.

Коли займаєшся практичною медициною, розумієш, де є певні недопрацювання і що потрібно покращити в конкретному напрямку, – коментує Світлана Іванівна. – Державна цільова програма профілактики лікування хронічних вірусних гепатитів вже затверджена. На обласному і місцевому рівні також потрібно розробити відповідні програми. Їхнє ухвалення сприятиме виділенню коштів на обстеження і лікування таких хворих.

Як лікар-інфекціоніст, Світлана Волгіна не може оминути ще однієї актуальної теми – це ставлення суспільства до вакцинації. Його, на думку фахівця, потрібно переглянути.

– Мабуть, у кожного мого колеги у пріоритеті профілактика захворювань свого профілю. У моїй спеціалізації вона передбачає вакцинацію, що наразі є предметом безперервних суперечок як серед медиків, так і серед батьків, – зауважує лікарка. – Ми звикли в усьому рівнятися на більш розвинені країни, однак у цьому питанні там дотримуються чітких принципів. Можливість відмови від вакцинації на Заході не передбачена, оскільки лікування у разі хвороби обійдеться значно дорожче.

Календар профілактичних щеплень в Україні постійно переглядають. Світлана Іванівна сподівається, що він доповниться ще й щепленнями проти менінгококової інфекції, вітрянки, вітряної віспи, пневмонії та менінгіту.

– Не потрібно забувати: вакцинуючись ми захищаємо себе і своїх дітей. Крім того, в суспільстві існує і колективний імунітет: що більша кількість вакцинованих людей, то меншою буде можливість передачі вірусу до іншої людини.

Це проблеми спеціалізації Світлани Іванівни. Але їй добре відомі і загальні. Турбує її необґрунтоване різке зростання цін на медикаменти, труднощі із наданням невідкладної допомоги і транспортуванням хворих до лікарень, хронічна нестача коштів на ліки, харчування, інвентар. Словом, медицину надумані реформи опустили до недопустимої межі. Тому й потрібні у радах, медики-депутати щоб виправляти становище.

Ксенія Кердань

(Черкаська обл.)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".