Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна більше не може бути передмістям Європи і Росії – Володимир Литвин

19.05.2014

Литвин Фото.jpgКраїна переживає найгострішу кризу за час своєї незалежності. Внутрішні протиріччя посилюються зовнішніми чинниками. Південний схід країни охоплений сепаратистськими настроями. Якою країна вийде з цієї ситуації – слабкою і роздробленою, або ж сильною і згуртованою? На ці питання в ефірі радіо «Голос Столиці» відповів Голова Народної Партії, голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки і оборони Володимир Литвин.

«Голос Столиці»: Куди рухається країна? У прірву, або ж можливо саме зараз ми маємо шанс перетворитися на справжню державу?

Володимир Литвин: Україна і раніше входила до низки країн, які розглядалися як держави, що не можуть бути повністю самостійні, оскільки це країни, які не самостійно приймають рішення з ключових питань. Взагалі сьогодні, я думаю, в епоху глобалізації треба по новому подивитися на суверенітет. Що визначає суверенітет, державність? Абсолютно незалежних держав – за винятком США – в світі практично не існує. Але щодо України, то Україна сьогодні знову перебуває в епіцентрі світової уваги, всі новини розпочинаються з України, але зі складних та трагічних моментів, оскільки гинуть люди. І я думаю, що Україна сьогодні знову опинилася на міждоріжжі, а точніше – переживає найгострішу політичну кризу за всі роки свого існування, і сьогодні тут зіштовхнулися два світогляди: західний світ і той, який можна умовно охарактеризувати як євразійський. Йде велика боротьба за Україну, разом з тим, ми не можемо самі продемонструвати силу волі.

«Голос Столиці»: Ми довго жили, не відповідаючи на питання: хто ми такі. І якщо ми не дамо відповіді на питання, хто ми є, як ми можемо давати відповідь на наступне питання – куди ми йдемо? Чи не варто знайти час, щоб ідентифікуватися?

Володимир Литвин: Біда, яка сьогодні спіткала Україну, вимагає відповіді на ті питання, про які ви сказали. Ми не можемо і далі перебувати передмістям Європи і передмістям Росії. І я думаю, сьогодні абсолютна більшість людей схиляється до того, що нам треба обрати нормальне цивілізоване життя і не виходити з того, що переміг на Євробаченні чи то жінка, чи то чоловік, і сказати, що це «загниваюча Європа». Там є певні проблеми в плані моралі та духовності, але разом з тим там на першому місці людина, її права, можливості та її захищеність. І я дивлюсь на цих політиків, які умовно поділили країну на «славянофілів» та «західників», а самі вони лікуються в Європі. Дружин, родини та коханок тримають у Європі, дітей навчають у Європі… але разом з тим вони розуміють, що є певна ніша настроїв людей, на яких вигідно спекулювати, щоб мати ті необхідні відсотки, аби отримати відповідні місця, в тому числі у ВР.

«Голос Столиці»: Які Ваші очікування від круглого столу національної єдності?

Володимир Литвин: Я вважаю, що якщо його проводити, то він має представляти усі верстви населення, це мають бути авторитетні люди, це мають бути напрацювання відповідних рекомендацій, які будуть гарантовано реалізовані. Нажаль є велика небезпека, що це буде чергова формальність. Розумієте, те, що у нас відбувається, в багатьох випадках ярмарок лицемірства. А по-друге – ми повинні окрім всього іншого на цьому круглому столі сказати, на який же період ми обираємо президента. Бо згідно з Конституцією, яку ВР відновила в лютому, чергові вибори президента України відбуваються в останню неділю березня 2015 року. Зараз депутати зібрали подання в Конституційний суд, щоб він розтлумачив. Зрозуміло, що до виборів президента КС тлумачень давати не буде, а після того – в залежності від того, хто стане президентом України.

«Голос Столиці»: Технологія «роззброїти всіх» у рамках антитерористичної операції на сході – хто може її запропонувати сьогодні?

Володимир Литвин: Тоді буде те, що було в Україні на початку 20-х років: після того прийшли більшовики і залізною рукою навели порядок в Україні. Якщо тим, хто називає себе патріотом цього хочеться – я думаю, швидко наведуть порядок. І наступне – це пропозиції для продовження переговорів у рамках Женевського саміту, але тоді в України буде позиція, яка продемонструє, що в Україні є як мінімум консолідована еліта, відчуває відповідальність перед народом. І нарешті – якщо це все не підтримується, тоді треба зосередити всі зусилля для відновлення конституційного порядку в Україні. Треба переглянути практику АТО… у мене складається враження, що керівник «Інформаційного спротиву» Тимчук краще знає і реагує на всі проблеми в Україні, ніж всі наші разом взяті силовики. Від них не можна добитися правдивої інформації. Ми провели рішення Комітету, яке дозволяє вирішити значною мірою проблеми зміцнення і посилення безпеки та обороноздатності країни. Нажаль воно до цього часу не підписано, але одна з ключових пропозицій – що за проведення таких операцій має бути відповідальна одна людина, їй повинні бути підпорядковані всі складові сектору безпеки і оборони.

Ще я вважаю, що треба зашити рот і прищемити язик нашим багатьом керівникам сектору безпеки і оборони. У мене враження, що їхнє завдання полягає в тому, щоб першим добігти до телевізора і розказати, що вони відчувають та бачать. Це має бути одна вповноважена людина, яка володіє інформацією. Вона має користуватися довірою суспільства.

Я вже не кажу про низку інших професійних підходів, які треба вирішити. Коли оголосили АТО на три області, було зрозуміло, що ця операція не буде успішною. В такій справі потрібен успіх, збереження життя людей і заспокоєння суспільства. Далеко не все продумано. Скажімо, зачистили місто чи містечко. Як організувати там владу? Там що – треба комендатуру вводити? Якщо до цього часу в більшості областей не призначили керівників райдержадміністрацій. Можу навести приклад: в Одеській області 20 районів без голів, як там організовувати життя? На мою рідну Житомирщину в деякі райони попривозили керівників з інших областей по політичній квоті – так їхні ж однопартійці не допускають їх в кабінет. І сьогодні на ходу треба підтримати життя і організувати людей, а якщо заводять людину, яка в своїй трудовій книжці мала лише одне положення – «бізнесюк». Як це зрозуміти? Як це назвати чесною новою владою? Ці питання в тому числі на круглому столі треба ставити.

За інформацією радіо «Голос Столиці»

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".