Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Смерть породіллі: чи будуть покарані винні?

21.05.2014

DSC01912.JPGЖахливий випадок зі смертю молодої дівчини Ангеліни Ганіченко з дитиною в утробі у міському пологовому будинку став чи не найбільшою резонансною подією за останні кілька років у Білій Церкві. З цього приводу навіть була проведена 19 травня 2014 року позачергова сесія міської ради.

Головне питання порядку денного стосувалося, чи будуть звільненні з посад начальник управління охорони здоров’я міської ради Анатолій Рогов та головний лікар міського пологового будинку Анатолій Бондар. На їх підтримку навіть з робочих місць вивели під міську раду кількадесят працівників медичних закладів міста.

Відкриваючи сесію, міський голова повідомив про створення обласної і міської комісій щодо проведення службового розслідування обставин смерті породіллі та її ненародженого немовля, також про відкриття кримінального провадження по даному факту. Незважаючи на гучні заяви Савчука, що він не буде покривати лікарську помилку та недбалість, він підтвердив про своє кумівство з очільником пологового будинку А. Бондарем. Смішно чути ці парадоксальні слова, чи не так?...

Потім прозвучало багато виступів з боку медичних градоначальників, депутатів, родичів загиблої дівчини та громадських активістів.

Голова фракції Народної Партії у міській раді Валерій Ямковий наголосив, що проблема не лише в пологовому будинку, але й в усіх медичних закладів міста, особливо крайньою негативною тенденцією користується лікарня ім. Семашка. «Все залежить від керівника медичної установи, - говорить В. Ямковий. – Питання не лише в його професійності, але й у вмінні на належному рівні організувати якісну роботу медустанови, її працівників тощо, навіть попри недостатнє державне фінансування. Прикладом слугує наш військовий госпіталь, де з особливою увагою ставляться до кожного хворого». Наголошуючи на прерогативі міського голови назначити керівництво медичних закладів міста, Валерій Ямковий рекомендував Савчуку навести порядок у кадровому питанні, аби в подальшому не допустити повторення подібних трагічних подій.

DSC01896.JPG«Не відсторонити, а звільнити А.Рогова та А. Бондаря із займаних посад, аби вони не заважали проведенню слідства» - вимагала народниця Людмила Дригало від депутатського корпусу. В цьому її підтримали оплесками родичі загиблої Ангеліни та громадськість.

Також Людмила Борисівна закликала міського голову розібратися з військовими формуваннями, членами яких є люди з судимостями, котрі займаються свавіллям і хуліганством. Крім того, вона наголосила на необхідності підняти моральний дух правоохоронців та створити умови для повноцінного забезпечення правопорядку в місті. З такою ініціативою також погодилися присутні в сесійній залі.

Зачитати низку скарг жителів Білої Церкви на незадовільну роботу міського пологового будинку вийшов до трибуни і В’ячеслав Хмельницький. Наочним підтвердженням його слів став виступ молодої жінки з зали, котра розповіла про інвалідність свого сина та себе внаслідок переймів у даному пологовому будинку.

Однак, кульмінаційною точкою сесії став виступ чоловіка загиблої Антона Ганіченко. Горем вбитий хлопчина, розповідаючи про події того злощасного дня та про халатність медперсоналу, розчулив присутніх до сліз. Він вимагав одного: провести незалежне об’єктивне розслідування та покарати винуватців у загибелі його дружини та ненародженого сина.

Зрештою, депутати проголосували за відсторонення від виконання посадових обов’язків А. Рогова та А. Бондаря на період службового розслідування та створили тимчасову контрольну комісію з депутатів та громадськості.

Але як показує практика, до цього часу жоден медпрацівник не притягнутий до кримінальної відповідальності. Тут вочевидь спрацьовує медична солідарність та корумпована система галузі. З часом у громадськості емоції вгамуються, у родичів біль – загоїться, а винуватці продовжуватимуть виконувати клятву Гіппократа.

Катерина Головіна,

прес-секретар Київської регіональної організації

Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".