Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Як влада може почути думку власного народу?

23.05.2014

Боровик 2014.jpgПитання риторичне та від цього не менш актуальне, а враховуючи реалії сьогодення, надзвичайно важливе, бо доволі часто доводиться чути, що влада не чує то одну частину народу України, то іншу, і говорять про це представники так званої політичної еліти. Коли ж хтось не хоче до них прислухатись, то вони готові зрозумілою для певних верств населення мовою кулаків відтулити вуха опонентам. Невже такою має бути розмова щодо безпеки, здоров’я, життя 45-мільйонної громади України?

Те, що політики не вміють домовлятися, давно усім відомо, і не лише за чутками, а й з телеекранів під час телепрограм. Саме таким чином формується громадська думка як в Україні, так і за її межами про те, що саме так бачить ситуацію, що склалася, народ України. Іншої ж можливості почути думку пересічного громадянина можливості немає.

Нині започаткували проведення так званих «круглих столів», де бере участь певна категорія представників громад, представників нинішньої влади або тих, хто свого часу був при ній. І це, звісно, дуже добре. На даний час та в даній ситуації, це той крок, від якого очікуємо послаблення протистояння та напруги в суспільстві, яке досягло, мабуть, найвищої точки кипіння. Утім, це не може повною мірою забезпечити діалог влади з народом, бо найконструктивніші думки людей можна почути при оформленні земельних ділянок, відвідуючи лікарні, магазини, їдучи у громадському транспорті та багатьох інших місцях, де мають можливість висловитися або посперечатися так звані пересічні громадяни, бо іншого способу, на жаль, у них практично немає. Засоби масової інформації та усе, що з ними пов’язане, здебільшого не доступні, бо усе впирається у відсутність платоспроможності. От і виходить, що місце для дискусій залишається хіба що на лавочках біля під’їздів.

Отож, наразі чи не найактуальніше та найнеобхідніше питання – загальнонародне спілкування. У який спосіб його здійснити? Гадаю, через ті ж засоби масової інформації, але державні, де би не за гроші, а через державницьку позицію друкували інформацію щодо оцінки нашого життя тої чи іншої категорії громади, громадянина того чи іншого регіону, виховуючи таким чином патріотизм, любов до рідної землі, на якій народився і живеш. Адже сподіватися на те, що ті цінності, умови життя, що мають громадяни інших цивілізованих країн, де влада піклується про людей, забезпечуючи їм усі необхідні соціальні стандарти, хтось створить нам без наших зусиль – це навіть не наївність, це – маячня.

Почути народ – значить не говорити від його імені і про нього, а діяти так, аби люди нарешті зрозуміли, що їх чують.

 

К. Боровик,

голова Полтавської регіональної організації

Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".