Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Громада Білої Церкви висунула останнє попередження міській владі

23.06.2014

60 сесія БМР ЦА НП_250.jpgДо початку сесійного засідання перед входом до Білоцерківської міської ради у четвер, 19 червня, можна було побачити велику кількість мешканців міста, які зібрались тут із плакатами: «Комунальна власність належить громаді міста», «Ні концесії Тепломережі», «Руки геть від річки Рось», «Народу чисту воду», «Гроші зі свята збережуть хлопцям життя», «Нам не потрібні салюти, нам потрібні бронежилети» та ін.

Цього разу люди прийшли до міської ради з чіткими вимогами, аби народні обранці скасували рішення щодо будівництва міні ГЕС на річці Рось, зупинили розбазарювання комунальної власності (Водоканалу та Тепломережі), виділили кошти з міського бюджету на закупівлю бронежилетів і касок для військових білоцерківців у Нацгварії, що наразі дислокуються в Березані й найближчим часом вирушать в зону АТО.

Швидко проходячи крізь натовп людей, більшість депутатів вдавали, що не помічають ні людей ні їх вимог. Про що не скажеш про голову фракції Народної Партії у міській раді Валерія Ямкового, який виступив на центральній площі перед громадою Білої Церкви. Також до людей звернулася і голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, яка пояснила в чому полягає небезпека міні ГЕС, її шкідливість навколишньому середовищу, та якими негативними наслідками може обернутися цей бізнес-проект для звичайних жителів міста.

Провести в звичному режимі 60-те чергове засідання міському голові не вдалося. Громада, втомившись чекати під палючим сонцем, коли до неї вийде В. Савчук, сама увірвалась до сесійної зали. Але очільник міста нікого слухати не захотів й наказав їм покинути приміщення. Продовжилася сесія заслуховуванням звіту прокурора міста, проте не на довго.

Наступний марш громадськості до засідання своїх обранців під прапором України вже був більш рішучим і наполегливим. Білоцерківці вимагали перенести з останнього 37 у порядку денному питання депутата Ямкового про скасування будівництва міні ГЕС на негайний розгляд у їх присутності. Під тиском громади міська рада скорилася.

Як пояснив з трибуни доповідач Валерій Ямковий, існує два рішення першої та другої судових інстанцій про визнання рішення міської ради по будівництву міні ГЕС протиправним. Однак, в офіційних ЗМІ дане рішення оприлюднене і вважаться дійсним. Крім того, надані технічні умови на спорудження міні ГЕС приватній компанії «Гідро-Інвест» може скасувати виключно міська рада.

Довго подискутувавши навколо доцільності міні ГЕС, громада все одно залишилася на своїй позиції і не хотіла слухати чергові пусті обіцянки про «покращення» влади.

В результаті депутати ганебно проголосували за дане рішення - утримались простою більшістю. Під вигуки «Ганьба» білоцерківці залишили сесійну залу, пообіцявши наступного разу прийти ще більшою кількістю і з більш рішучими діями.

Не менш обурило й те, що попри зміну суспільно-політичної ситуації в країні, політичний тандем бютівців з колишніми регіоналами у міській раді не змінився. Вони й надалі продовжують синхронно голосувати за антинародні рішення, не зважаючи на думку жителів Білої Церкви, які надала їм мандат представляти їхні інтереси у місцевому самоврядуванні. Захищаючи так старанно будівництво міні ГЕС на р. Рось, що не приносить місту жодної користі, окрім виснаження водних ресурсів річки і ставить під питання подачу якісної питної води, наводить на думку, що існує якась зацікавленість та змова з боку міського голови та депутатів міської ради у «проштовхуванні» небезпечного будівництва.

«Сьогоднішня сесія міської ради яскраво продемонструвала, що ні міський голова, ні депутати не служать на благо громади міста, а вирішують особисті питання та лобіюють інтереси певних олігархічних груп, - коментує на прохання журналістів чергове засідання депутат-народник В. Ямковий. - Тому, чим швидше ми переоберемо міську владу, тим скоріше відбудуться зміни у Білій Церкві. Бо при цій владі, окрім розбазарювання комунального майна, неефективного керівництва містом не варто на краще сподіватись. Ніхто із представників нинішньої влади не бажає дослухатися до людей, повністю ігноруючи становлення громадянського суспільства. Вихід із владного колапсу один – дострокові вибори міського голови і міської ради. Ситуація в країні змінилася, і міська влада не відповідає сучасним вимогам людей, представляючи стару систему влади. Білоцерківці наполягають на змінах, оновленні облич і запровадженні нових стандартів до успішного керівництва містом Добра».

 

Катерина Головіна,

прес-секретар Київської регіональної організації

Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".