Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЄВРОПЕЙСЬКІ ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ВОЛИНІ

04.06.2014

Реформа місцевого самоврядування ― це тест для нової влади, яка має нарешті зламати стару адміністративно–командну систему ще радянського зразка і замінити її демократичною моделлю, що успішно працює в європейських країнах.
     Як і податки слід залишити в місцевих скарбничках, щоб вистачило грошей на ремонт доріг, вуличні ліхтарі, впорядкування соціально–культурних закладів, благоустрій довкілля та інші потреби, чи впораються ради, якщо переберуть на себе повноваження виконавчої влади, як сприйме населення такі зміни? На ці та інші важливі запитання відповідали сільські голови, депутати обласної ради, зокрема, керівник  депутатської фракції Народної Партії у обласній раді  Михайло Скопюк.

Модератор засідання, начальник відділу інформаційного забезпечення обласної ради Оксана Лукашук запропонувала розпочати обговорення Концепції реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади, яку презентували ще торік, відповіддю на запитання про зміну адміністративно–територіального устрою:

 ДО УКРУПНЕННЯ ― ЧЕРЕЗ ДОБРОВІЛЬНУ ЗГОДУ
     — Чи погодяться добровільно об’єднатися громади, якщо для цього ухвалять необхідні закони?

Михайло Скопюк: Будь-які зміни треба впроваджувати обережно і зважено, щоб маленькі села не опинилися на межі вимирання. Люди сприймуть об'єднання територіальних громад, якщо якість їхнього життя зміниться на краще, поліпшиться доступ до адміністративних і соціальних послуг. У Локачинському районі громади Колпитова і Привітноговже зараз погоджуються об'єднатися. Якщо жителі будуть бачити позитивні наслідки укрупнення, то вони нормально сприймуть зміни, які слід впроваджувати, але тільки не адміністративним тиском. Люди мають самі ухвали ти рішення, до якого їх слід спонукати поясненням, переконанням, підтримкою держави.

НА ВОЛИНІ КІЛЬКІСТЬ РАЙОНІВ СКОРОТИТЬСЯ ВТРИЧІ

— Концепція передбачає три рівні територіально-адміністративного устрою: регіони, райони і громади. Чи підходить це нам?

Михайло Скопюк: Одне з головних завдань ― розвиток інфраструктури. Вже зараз треба вивчати можливості пасажирського сполучення населених пунктів, які об’єднаються в один район, з адміністративним центром. Якщо молодь багато інформації дізнається з Інтернету, то люди старшого покоління звикли за будь–якою довідкою їхати в райцентр ― у відділення Пенсійного фонду чи управління соціального захисту. А ці структури будуть знаходитися значно далі від місця проживання, ніж тепер.

 БІЛЬШІСТЬ ПОДАТКІВ ― ДО МІСЦЕВИХ СКАРБНИЧОК
     — У новій моделі публічної влади функції обласних та районних адміністрацій перейдуть до виконкомів, які утворять представницькі органи. Чи підуть на користь громадам такі зміни?

 Михайло Скопюк: Треба врегулювати одне з основних питань: підприємство, що працює на території громади, повинно платити податки до її бюджету. Знаю чимало прикладів, коли фірми зареєстровані в Києві чи інших містах, здійснюють фінансово–господарську діяльність на території області, користуються нашою транспортною інфраструктурою, проте до сільських бюджетів від них не потрапляє жодна копійка.

Реформування місцевого самоврядування, зміна територіально-адміністративного устрою мають завершитися виборами до місцевих рад.
     — Фінансова та матеріальна основа місцевого самоврядування ― це рухоме, не рухоме майно, що належить громадам, доходи місцевих бюджетів, до яких скеровують частину загальнодержавних податків.  І  треба узаконити які податки і збори потрібно залишити громадам для розвитку територій.

Прес-служба Волинської обласної

організації Народної Партії

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".