Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА Народної Партії щодо стану реформи місцевого самоврядування

27.01.2017

Так звана «реформа» місцевого самоврядування не дає можливості здійснювати місцеве самоврядування БЕЗПОСЕРЕДЬНО ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ, як це передбачено ст.ст. 140, 143 Конституції України. Громадівська модель місцевого самоврядування, закладена 20 років тому у чинній Конституції України, не реалізована і фактично саботується. У той же час в існуючій моделі місцевого самоврядування, яку натхненно впроваджують в життя урядовці, територіальна громада виконує роль декорації, а функції громади покладені на органи місцевого самоврядування та депутатів від партій, що є далеким від справжнього місцевого самоврядування та не відповідає духу й букві Конституції України. 

У зв’язку з цим ми пропонуємо: доповнити Урядову Концепцію обов’язковими положеннями ратифікованої ВР України Європейської хартії міст ІІ (15-та пленарна сесія Ради Європи у 2008 році), в якій визначено: «на внутрішніх комунальних територіях (квартал, округ, район) повинні бути виборні зібрання, бюджет і повноваження» (п. 35 Хартії міст).  Такий підхід дасть можливість реалізувати реальне місцеве самоврядування – децентралізацію влади у територіальній громаді.

Звертаємо увагу, що Національна стратегія «Сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки», затверджена Указом Президента України № 68 від 26.02.2016 р. (далі – Стратегія), вимагає впровадження європейського досвіду: «постали нові виклики у відносинах держави та громадськості, зумовлені необхідністю запровадження ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРАВИЛ та ПІДХОДІВ». Тому положення Європейської хартії міст ІІ є реальною необхідністю у вирішенні питання децентралізації влади усередині територіальної громади.

 

Народна Партія вимагає:

  1. Виконати норми чинного законодавства України, а саме: ст.ст. 5, 7, 140, 143 Конституції України, ст.ст. 2. 3, 4, 5, 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 2, 173, 327 цивільного Кодексу України (Додаток № 1). Для чого: доповнити Урядову Концепцію положеннями Європейської хартії міст ІІ та розпочати пілотні проекти по децентралізації територіальних громад.(Додаток № 2).
  2.  Взяти до уваги те, що соціальною базою місцевого самоврядування є громадянське суспільство.  Становлення місцевого самоврядування і розвиток громадянського суспільства пов’язані між собою. Доповнити назву і зміст Стратегії словами: і реформі  місцевого самоврядування. (Аргументацію див. у додатку № 3). Внести відповідні зміни у регіональні цільові програми сприяння розвитку громадянського суспільства.

 

Політвиконком Народної Партії

Топ - новина
ВОЛОДИМИР ЛИТВИН: "МИ СВЯТІ, А ХТО В ЦЕ НЕ ВІРИТЬ – НАШІ ВОРОГИ"

25.02.2017

Сьогоднішня робота парламенту ще раз засвідчила, що вміст ГМО у його складі значно перевищує будь-які допустимі нормативи, навіть за невисокими сучасними українськими стандартами.

Публікації
Покоління останнього вагону

21.05.2017 

Ми застали розпад Радянського Союзу, але на той момент ми були школярами, і відповідно ми не змогли прийняти участі у первинному накопиченні капіталу жорстких 90-х.