Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чому я проти прийняття мовного закону 5670?

27.01.2017

Бо щиро хочу, щоб в наших ефірах лунала українська мова, щоб книгарні пропонували читачам чудову вітчизняну літературу й українські переклади світової класики. Я хочу чути рідне слово в громадському транспорті, на вулиці , в офісі чи кав»ярні. Зрештою, я хочу, щоб моя рідна мова асоціювалася з успіхами моєї країни, з підвищенням рівня життя, з відновленим заводом, гідною (не нижче депутатської) зарплатою трудівників, з відродженою наукою, освітою, соціальною сферою… коротше, з усім тим, що послідовно нищили й нищать представники антиукраїнських кримінально-олігархічних кланів у парламенті, уряді, судах, місцевому самоврядуванні.
Тепер вони знову взялися за мову, але не тому, що дуже дбають про неї. На горизонті «запахло» достроковими виборами і їм потрібно мобілізовувати електорат. Кожному – свій: одні закликатимуть дати «останній і рішуший» бій русифікаторам, інші волатимуть про захист «языка Пушкина» і наступ «бендеровцев», і в цій блюзнірській політичній свистоплясці кожен таки візьме свій шматок електорального пирога, щоб знову в єдиному пориві продовжувати нещадно грабувати свій народ.
Мова – не засіб насильства. Мова – душа народу. Ми обов»язково дійдемо до масового розуміння того, що українізація – неодмінна передумова для побудови справді незалежної, справедливої сучасної держави. Але нам потрібна не фейкова українізація, яка лише зводитиме лобами громадян України на догоду олігархам та їх кураторам з-за кордону. 
Справжня українізація можлива лише в парі зі зміною системи соціально-економічних відносин, зі створенням передумов для швидкого економічного розвитку ЧЕРЕЗ ЗРОСТАННЯ ДОБРОБУТУ НАРОДУ. Для цього, насамперед, слід вирівняти макроекономічні баланси, збільшивши баланс споживання (зарплати й пенсії) з нинішніх 30 відсотків ВВП хоча б до 60-ти ( у розвинених країнах цей показник становить від 60 до 80%). Саме це дає змогу підняти купівельну спроможність населення й забезпечити сталий попит насамперед на продукцію національного виробника. Саме так створюватимуться передумови для виникнення ВНУТРІШНЬОГО інвестора, який є основним у всіх розвинених країнах.
Це перше, що спадає на думку, коли йдеться про національного виробника, людину праці, українізацію та людську гідність. Саме в цьому контексті має розглядатися й новий мовний закон. Але розглядатися він має тими, хто не заплямований своїми зв»язками з олігархами-душителями українського суспільства, хто не причетний до людиноненависницької соціально-економічної політики останніх 25-и років, хто не сіяв розбрат навколо мовного питання з того чи іншого боку барикад. Цей закон має розглядати й приймати нова когорта соціально й національно відповідальних політиків-вихідців з громадянського суспільства, які мають чітке бачення моделі майбутньої справедливої України – країни, в якій хочеться жити й на яку хочуть рівнятися інші.
А нинішній мовний законопроект 5670 – хай дочекається кращих часів. Вони вже незабаром прийдуть!

Володимир Тетерук

 

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".