Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЖОРСТОКІСТЬ НЕ МАЄ ВИПРАВДАННЯ. ТОМУ НЕ МОЖНА БУТИ ЖОРСТОКИМ НАПОЛОВИНУ.

15.07.2017

Саме так слід охарактеризувати дії Уряду у частині намагання проштовхнути вчора закони про пенсійну та медичну реформи. Особливий цинізм полягає у тому, що у такий спосіб влада намагається скинути із себе соціальні зобов’язання, визначені Конституцією.
Частково вдалося реалізувати так звану пенсійну реформу. Але навіть ті, хто підтримав у ВР це ганебне рішення, не можуть дати відповідь на елементарні питання: а що ж реформаторського у пропонованому? Збільшення страхового стажу з 15-ти до 35 років, а відповідно підвищення віку виходу на пенсію – до 63-65 років? Відміну пільгових умов виходу на пенсію, зокрема чорнобильців? Зменшення коефіцієнту при визначенні пенсій – з 1,35 до 1 і т.д. і т.п.
Зате привабливо назвали цей законопроект: підвищення пенсій. Але ж відповідно до Конституції та законів Уряд зобов’язаний індексувати пенсії на рівень інфляції. Цього три останніх роки не робилося. Бо пенсії потрібно було б збільшити майже удвічі.
Отже, маємо велике ошуканство. Важливо вже усвідомити, що чим більше патетики з боку влади, очікуй наступ на права людей.
До речі, продекларували відміну усіх пенсійних привілеїв і спецпенсій. І тут же проголосували за те, що пенсії (довічне утримання) суддів КС складатиме 90% від їх зарплати. А їх зарплата перевищуватиме 300 тис. гривень!
Не вдалося здійснити кавалерійську атаку із проектом Закону про медреформу. Її відбили, у тому числі й моїми зусиллями. Поки що не пройшла ідея швидкого розгляду законопроекту про освіту без врахування внесених поправок.
Зі свого боку запропонував, серед іншого, передбачити в законопроектах про медицину і освіту такі новели:
- розкріпити усіх керівників, які віднесені до категорії осіб з особливо відповідальним становищем, по районних лікарнях та поліклініках. Саме в них вони мають обслуговуватися. Заборонити їм лікування за кордоном;
- повернути усіх дітей начальників із-за кордону і розподілити їх на навчання в Україні: в селах, селищах і районах. І жодним чином не в школах при посольствах у Києві.
Гадаю, що тоді пропоновані владою закони матимуть інший зміст.
Влада, яка проголошує реформи, але не веде діалогу з суспільством, а відповідно не йде на компроміси, оскільки вважає, що тільки вона знає, що потрібно країні й людям, приречена на поразку. Влада, яка декларує реформування всього і вся, не спроможна визначити пріоритети й послідовність у роботі, не чує суспільства, є абсолютно неефективною та безвідповідальною. Влада, яка через це орієнтується на те, щоб переламати народ через коліно, стає проблемою для країни.

Володимир Ливин, Гоова Народної Партії

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".