Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Нам потрібна наша, українська, картинка світу

19.11.2018

Завоювання еллінами чи римлянами, безумовно, несли страждання завойованим народам. Однак в стратегічній перспективі вони залишали їм значно більше - цивілізацію та її здобутки, яким користалися численні покоління колишніх варварів, створюючи на цій основі свою самобутню культуру, економіку, державне управління, яке згодом і самі поширювали далі світом, збагачуючи його новими досягненнями.

Натомість завоювання дикими племенами, крім насильства, грабежів і погромів не залишили в пам"яті людській нічого, крім суцільної чорної діри. Вандали, гіксоси, кассіти... Вони руйнували давні цивілізації й так само безславно зникали зі списку народів-творців цивілізаційного поступу людства.

Як у цьому зв"язку оцінити нищення й подальше розграбування Києва племенними ордами під керівництвом Андрія Боголюбського? А нищення нашої столиці Батиєм -союзником князя Ярослава та його сина Олександра (згодом - Невського)? Що цивілізаційно цінного залишили вони на Руській землі?

Уся наша історія нашого драматичного співіснування - починаючи від нападів диких племен зі сходу, закінчуючи смертельною навалою монгольської орди й подальшим поневоленням її наступницею, ордою московською - породжує дуже багато запитань, без відповіді на які ми не виберемося з тенет нав"язаної нам другорядності, меншовартості й провінційності...

Нам потрібна наша, українська, картинка світу, наше українське бачення світового розвитку й наше місце в ньому. А головне - ми маємо пропонувати універсальний для людства проект майбутнього співіснування, але попередньо пропустивши його крізь душу й тіло нашої цивілізаційної самобутності, попередньо очищеної від насильницьки привнесеного туди варварського бруду.

Про це - наша розмова з доктором мистецтвознавства, доктором богослов"я, членом Вищої Церковної Ради при Київському Патріархаті Дмитром Степовиком: http://i-ua.tv/index.php?newsid=14470&fbclid=IwAR2aAiuTScBMuSkKKPrboRSommElZl2k_b-W0MztM9AR1mjoXnM8bMdIXwA

Володимир Тетерук

Топ - новина
Володимир Литвин, - Жонглювання подібним становить пряму загрозу Україні як державі

05.10.2018

«Наставники» України демонструють свої ознаки виборчої кампанії, діставши зі скрині завжди потрібне мовне питання, доточивши його до релігійного, від якого вони, згідно статті 35 Конституції України, взагалі повинні бути відокремленими.

Публікації
Про складний і необхідний для суспільства дискурс

11.02.2019 

Усі вже розуміють, що олігархи остаточно «добивають» у людей бажання дивитись телевізор, але...