Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Нам потрібна наша, українська, картинка світу

19.11.2018

Завоювання еллінами чи римлянами, безумовно, несли страждання завойованим народам. Однак в стратегічній перспективі вони залишали їм значно більше - цивілізацію та її здобутки, яким користалися численні покоління колишніх варварів, створюючи на цій основі свою самобутню культуру, економіку, державне управління, яке згодом і самі поширювали далі світом, збагачуючи його новими досягненнями.

Натомість завоювання дикими племенами, крім насильства, грабежів і погромів не залишили в пам"яті людській нічого, крім суцільної чорної діри. Вандали, гіксоси, кассіти... Вони руйнували давні цивілізації й так само безславно зникали зі списку народів-творців цивілізаційного поступу людства.

Як у цьому зв"язку оцінити нищення й подальше розграбування Києва племенними ордами під керівництвом Андрія Боголюбського? А нищення нашої столиці Батиєм -союзником князя Ярослава та його сина Олександра (згодом - Невського)? Що цивілізаційно цінного залишили вони на Руській землі?

Уся наша історія нашого драматичного співіснування - починаючи від нападів диких племен зі сходу, закінчуючи смертельною навалою монгольської орди й подальшим поневоленням її наступницею, ордою московською - породжує дуже багато запитань, без відповіді на які ми не виберемося з тенет нав"язаної нам другорядності, меншовартості й провінційності...

Нам потрібна наша, українська, картинка світу, наше українське бачення світового розвитку й наше місце в ньому. А головне - ми маємо пропонувати універсальний для людства проект майбутнього співіснування, але попередньо пропустивши його крізь душу й тіло нашої цивілізаційної самобутності, попередньо очищеної від насильницьки привнесеного туди варварського бруду.

Про це - наша розмова з доктором мистецтвознавства, доктором богослов"я, членом Вищої Церковної Ради при Київському Патріархаті Дмитром Степовиком: http://i-ua.tv/index.php?newsid=14470&fbclid=IwAR2aAiuTScBMuSkKKPrboRSommElZl2k_b-W0MztM9AR1mjoXnM8bMdIXwA

Володимир Тетерук

Топ - новина
Добрі люди – земляки!

25.07.2019

Народна мудрість вчить: коли не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї. Тому як данність сприйняв результати голосування у 65-му виборчому окрузі.

Публікації
На саммите «большой семерки» глава ООН объявил «чрезвычайную климатическую ситуацию»

16.09.2019