Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Нам потрібна наша, українська, картинка світу

19.11.2018

Завоювання еллінами чи римлянами, безумовно, несли страждання завойованим народам. Однак в стратегічній перспективі вони залишали їм значно більше - цивілізацію та її здобутки, яким користалися численні покоління колишніх варварів, створюючи на цій основі свою самобутню культуру, економіку, державне управління, яке згодом і самі поширювали далі світом, збагачуючи його новими досягненнями.

Натомість завоювання дикими племенами, крім насильства, грабежів і погромів не залишили в пам"яті людській нічого, крім суцільної чорної діри. Вандали, гіксоси, кассіти... Вони руйнували давні цивілізації й так само безславно зникали зі списку народів-творців цивілізаційного поступу людства.

Як у цьому зв"язку оцінити нищення й подальше розграбування Києва племенними ордами під керівництвом Андрія Боголюбського? А нищення нашої столиці Батиєм -союзником князя Ярослава та його сина Олександра (згодом - Невського)? Що цивілізаційно цінного залишили вони на Руській землі?

Уся наша історія нашого драматичного співіснування - починаючи від нападів диких племен зі сходу, закінчуючи смертельною навалою монгольської орди й подальшим поневоленням її наступницею, ордою московською - породжує дуже багато запитань, без відповіді на які ми не виберемося з тенет нав"язаної нам другорядності, меншовартості й провінційності...

Нам потрібна наша, українська, картинка світу, наше українське бачення світового розвитку й наше місце в ньому. А головне - ми маємо пропонувати універсальний для людства проект майбутнього співіснування, але попередньо пропустивши його крізь душу й тіло нашої цивілізаційної самобутності, попередньо очищеної від насильницьки привнесеного туди варварського бруду.

Про це - наша розмова з доктором мистецтвознавства, доктором богослов"я, членом Вищої Церковної Ради при Київському Патріархаті Дмитром Степовиком: http://i-ua.tv/index.php?newsid=14470&fbclid=IwAR2aAiuTScBMuSkKKPrboRSommElZl2k_b-W0MztM9AR1mjoXnM8bMdIXwA

Володимир Тетерук

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".