Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Замість «децентралізації» насправді відбулась «централізація», а замість територіальних громад виступає місцева рада, яка повністю узурпувала владу на місцевому рівні

13.03.2018

Реформа місцевого самоврядування (МС) є найголовнішою реформою країни! Адже саме місцеве самоврядування є фундаментом держави. Демократична держава в першу чергу – це явище високоорганізованого громадянського суспільства. Сьогодні ми маємо роз’єднану громаду, громаду яка не може чітко сформулювати чого хоче. Це зобов`язує нас говорити, що в суспільстві, в якому громада не спроможна до організованого волевиявлення, демократія відсутня.  Як наслідок, ми маємо олігархічний режим правління.

Як і багато інших реформ, реформа місцевого самоврядування провалена. Замість «децентралізації» насправді відбулась  «централізація», а замість територіальних громад (ТГ) виступає місцева рада, яка повністю узурпувала владу на місцевому рівні.

Наразі, фундаментальними проблемами територіальних громад є:

-           здійснення місцевого самоврядування лише на рівні міської ради, її виконавчого органу та міського голови; насправді, територіальна громада, по суті, носить другорядний, у порівнянні з іншими суб’єктами міської влади, характер, що суперечить Конституції України та усім міжнародним стандартам місцевого самоврядування;

-           функціонування місцевого самоврядування сьогодні не забезпечує середовища, необхідного для розвитку громадян, їх самоорганізації та самодіяльності на основі принципів субсидіарності та децентралізації.

Ці проблеми бачать не лише свідомі громадяни, але й наші зарубіжні партнери. Замість широкого залучення членів суспільства і ЗМІ для роботи над створеннями реальних територіальних громад та децентралізації, посадовці закривають очі на порушення прав людини та Конституції України.

Відомі фахівці з питань місцевого самоврядування Комов, Батанов, Кравченко, Приходько стверджують, що «територіальні громади мають самостійно організувати себе як юридичні особи, розробити і закріпити права та обов’язки членів громад, скласти принципи та форми самоуправління на рівні Статуту територіальної громади (яка є Конституцією міста).  

Сучасне законодавство України сприяє створенню правової соціальної держави та здійсненню місцевого самоврядування безпосередньо територіальною громадою (ст. 5, 140, 143). Наше завдання, як громадян, стимулювати та контролювати  здійснення реформи централізованої системи муніципального управління. Муніципальне середовище сприяє формуванню солідарності і колективної свідомості у громадян. У результаті, здійснюється місцева самоврядування і формується громадянське суспільство. Цей процес є пріоритетним завданням для розвитку нашої держави.

З цією метою закликаю молодь активно приєднуватись до вирішення проблем місцевого самоврядування та формування незалежних від бюрократії територіальних громад.

Роман Сулейманов,

громадсько-політичний діяч, екс чемпіон світу зі змішаних єдиноборств, волонтер

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".