- Головна
- Наші новини
- Новини партії
ВПЕРЕД – ДО ЧЕРГОВОГО ГЛУХОГО КУТА
18.05.2018
Поки православні конфліктують, точніше політики і деякі владики, які більше нагадують політиків, штовхають їх на протистояння, а влада демонструє директивні намагання їх об’єднати, доклавшись перед цим до розсварення, інші церкви, конфесії консолідуються, зростають, згуртовують людей і відкривають нові храми.
Прикладом цього можуть слугувати заходи в с.Сусли Новоград-Волинського району Житомирської області з освячення новозбудованого храму Святої Софії Мучениці.
Серед владик і священників, а також віруючих практично немає розбіжностей щодо важливості та навіть необхідності мати єдину православну церкву.
Проте викликає несприйняття і навіть спротив те, як і в який спосіб це згори пропонують робити.
Те, що продемонструвала влада, як мінімум, призведе до чергових поділів і розколів у православному середовищі. Релігія – це не політика, де рішення приймаються з допомогою шантажів і протискувань, ігноруючи закони. Утім, у нас інакше не вміють.
Тому доречним буде нагадати, що Україна й так страждає від розділень і розколів. А все те, що відбувається, видається людям недосконалим, сумнівним і хибним. Їх душі переповнюють страх занепаду і зневіри.
Тож нагадаю українським можновладцям, що у Євангелії від Марка сказано: «Якщо царство розділиться саме в собі, не зможе устояти царство те; і якщо дім розділиться сам у собі, не зможе устояти той дім».
Ніде в Біблії не згадується про демократію. Це зараз ми демонструємо схвальне ставлення до демократії, розуміючи водночас її по-своєму. Але очевидним має бути те, що жодна так звана (за наших реалій) демократична більшість, жодна влада не наділена повноваженнями позбавляти людину прав, які їй дав Бог.
І взагалі вже час подивитися на цю проблему глибше і ширше. Зокрема, чому православні поступаються у своєму розвитку протестантським і католицьким країнам? Чому православні менше задоволені своїм життям, а їх соціальний капітал є значно меншим, ніж у католиків чи протестантів. Чому останні схильні підтримувати нові ідеї, ризикувати і працювати у приватному секторі, а православні більше готові підтримувати державні зобов’язання і державну власність. І чому православним країнам не зовсім затишно жити у світі, в якому домінує Захід?
Радив би українським політикам, окрім усього іншого, для початку хоча б погортати дослідження з цього приводу С.Джанкова і О.Ніколової, І.Забаєва, а також більш ранніх авторів – М.Вебера, А.Бусса, П.Чаадаєва та інших.
Адже в особливо чутливих темах небезпечно демонструвати невігластво і натиск.
Володимир Литвин, Глова Народної Партії України
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".