- Головна
- Наші новини
- Точка зору
Святослав Стеценко: «Javelin» не переломить ситуацію на Донбасі
08.05.2018
Україна, нарешті, отримала переносні протитанкові ракетні комплекси «Javelin». Про це повідомили у Державному департаменті США. Нашій державі відправили пакет військової допомоги, який включав 210 протитанкових ракет і 37 пускових установок «Javelin». Чи сприятиме сучасна американська летальна зброя звільненню Донбасу від російських найманців, i-ua.tv поцікавився у полковника запасу Святослава Стеценка.
– Як Ви вважаєте, чи здатні «Javelin» вплинути на результат війни на Донбасі?
– Зброя на результат війни не впливає. Він залежить від готовності країни до бойових дій і напруження зусиль у всіх сферах ведення війни. Зараз, по факту, політична воля президента, уряду та Верховної Ради спрямована на відмову від ефективного збройного опору та звільнення окупованих українських земель. «Javelin» – це сучасна зброя і вона сама по собі вже є корисною. Звісно, вона не зробить перелом у ситуації на Донбасі.
– Якщо «Javelin» не змінить ситуацію на Донбасі, тоді якій зброї це під силу?
– Якби ми могли собі дозволити купити з півсотні винищувачів Ф-35 і з десяток зенітних ракетних дивізіонів, це б посприяло зміні балансу сил. Така зброя дала б нам можливість знівелювати перевагу Московії в повітрі. Це б значно ускладнило застосування ворожої авіації і знизило ефективність їх ракетних ударів у випадку великої війни. Однак варто розуміти, що така зброя коштує сотні мільярдів доларів. Тому, зараз вона нам не по кишені.
– Наскільки є ефективною система «Javelin»?
– «Javelin» є протитанковою зброєю ближньої дії. Дальність її стрільби досягає до двох з половиною кілометрів. На цій відстані вона є ефективною та надійною зброєю. Можливості «Javelin» краще, ніж у зразків, які має наша армія і тих, що виробляються в Україні. Однак відстань її дії обмежена. Тому, ефективність системи «Javelin» можлива лише за умови її застосування в певний спосіб і в комплексі з іншою протитанковою зброєю, розвідкою та інженерними загородженнями. З моєї точки зору, найдоцільніше використовувати «Javelin» у складі підрозділів і частин рухомого протитанкового резерву, які швидко висуваються на загрозливі напрямки та здатні зупинити прорив і насту великих сил бронетехніки противника.
– «Javelin» – це зброя оборонного, чи наступального характеру?
– Такий поділ зброї є дуже умовним. Оборона і наступ – це види дій. Будь-яка зброя може застосовуватися, як під час оборони, так і наступу. До переважно першого типу можна віднести засоби протиповітряної оборони та інженерні боєприпаси, які використовуються для мінування місцевості. Хоча, знов таки, це – умовна оборона, бо ефективний наступ можливий лише тоді, коли є перевага в повітрі. У її завоюванні відіграють значну роль, у тому числі, зенітні війська. Тому розподіл зброї на оборонну та наступальну є дуже умовним.
– Чи вплинуть американські «Javelin» на хід військової реформи в Україні?
– Абсолютно ні. Це просто зразок зброї. Так, вона сучасна та ефективна. А для того, щоб відбулася реформа, потрібно змінювати принципи керівництва збройних сил, а також систему управління. Нововведення потрібні не лише в структурі, але й в ідеології. Тому, американські «Javelin» жодним чином не вплинуть на реформацію ЗСУ.
http://i-ua.tv/index.php?newsid=13496
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".