Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ОТГ ВІДВЕЛИ РОЛЬ МОГИЛЬЩИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

25.06.2018

20 червня не сесії Городницької ОТГ (Новоград-Волинський район Житомирської області) було прийнято рішення про пониження статусу Лучицької школи (до першого ступеня), у якій навчався 41 учень. Фактично це просто дещо відтермінували повне закриття закладу. Мотивація – один учень обходиться у 47 тис. гривень. Це багато, оскільки в опорній школі сума удвічі менша. А також те, що в школі погана матеріально-технічнабаза. 
Жителі села обстоювали таку позицію: спочатку створіть умови, щоб була більш-менш прийнятна дорога та безперебійно забезпечувався підвіз дітей, а тоді вже «оптимізуйте» освітню мережу. Місцева влада та й депутати відбивалися від цієї абсолютно логічної пропозиції тим, що це планується зробити. Правда, не сказали коли. Усі аргументи і пропозиції розбилися об стіну байдужості.
Така «принциповість» зумовлена тим, що субвенції з держбюджету на освіту у частині зарплат вчителям виділяються у межах 60-70 відсотків від реальних потреб. І це по усій країні. Ось у такий спосіб і примушують ОТГ розгрібати цю проблему. Вони ж вирішують її так, як уміють. Просто, швидко, не думаючи про наслідки. Наче не збираються тут жити. Бо зверху сказали, що лише так буде зроблено реформу в системі освіти.
Ще одна проблема: зростання кількості дітей з особливими потребами. Лише в Городницькій селищній раді обліковується вже майже 60 таких діток. І, як правило, це малозабезпечені сім’ї. 
Вчергове відвідавши реабілітаційний центр, передав до нього відповідне обладнання та гуманітарну допомогу одягом. При цьому звернувся до депутатів з настійною пропозицією не «оптимізувати» ще й цей заклад. Чи почують?

Володимир Литвин, Голова Народної Партії

Топ - новина
ДУМАТИ ТРЕБА. ДУМАТИ!

26.01.2018

Влада демонструє наміри продовжувати боротися за території, а не за людей. Вона так і не зуміла вникнути і перейнятися становищем тих, хто живе на не підконтрольній Україні частині Донбасу.

Публікації
Об'єднання в процесі перезаснування

17.07.2018 

Ми домовилися про те, що в основі Суспільного Договору будуть лежати принципи, а не цінності.