Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ОТГ ВІДВЕЛИ РОЛЬ МОГИЛЬЩИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

25.06.2018

20 червня не сесії Городницької ОТГ (Новоград-Волинський район Житомирської області) було прийнято рішення про пониження статусу Лучицької школи (до першого ступеня), у якій навчався 41 учень. Фактично це просто дещо відтермінували повне закриття закладу. Мотивація – один учень обходиться у 47 тис. гривень. Це багато, оскільки в опорній школі сума удвічі менша. А також те, що в школі погана матеріально-технічнабаза. 
Жителі села обстоювали таку позицію: спочатку створіть умови, щоб була більш-менш прийнятна дорога та безперебійно забезпечувався підвіз дітей, а тоді вже «оптимізуйте» освітню мережу. Місцева влада та й депутати відбивалися від цієї абсолютно логічної пропозиції тим, що це планується зробити. Правда, не сказали коли. Усі аргументи і пропозиції розбилися об стіну байдужості.
Така «принциповість» зумовлена тим, що субвенції з держбюджету на освіту у частині зарплат вчителям виділяються у межах 60-70 відсотків від реальних потреб. І це по усій країні. Ось у такий спосіб і примушують ОТГ розгрібати цю проблему. Вони ж вирішують її так, як уміють. Просто, швидко, не думаючи про наслідки. Наче не збираються тут жити. Бо зверху сказали, що лише так буде зроблено реформу в системі освіти.
Ще одна проблема: зростання кількості дітей з особливими потребами. Лише в Городницькій селищній раді обліковується вже майже 60 таких діток. І, як правило, це малозабезпечені сім’ї. 
Вчергове відвідавши реабілітаційний центр, передав до нього відповідне обладнання та гуманітарну допомогу одягом. При цьому звернувся до депутатів з настійною пропозицією не «оптимізувати» ще й цей заклад. Чи почують?

Володимир Литвин, Голова Народної Партії

Топ - новина
ВІДЧАЙ ВІД ПРОПОНОВАНОГО ВИБОРУ

23.08.2018

До президентських виборів менше року і ми з кожним днем все сильніше відчуваємо їх наближення. Країну знов вбирають в профілі і кольори «улюблених» діячів...

Публікації
Юрій Буздуган: суспільний договір можуть підписувати тільки соціалізовані громадяни

25.09.2018 

Ми повинні закортіти збудувати новий світ, який буде створений на нових принципах і цінностях. Світ, в якому захочуть жити всі українці. Таким має бути суспільний договір.