Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
На арену виходить новий клас – КЛАС ЗАЙВИХ ЛЮДЕЙ

25.06.2018

Упродовж тисячоліть в основі розвитку суспільства лежав поділ на два антагоністичні класи – експлуататорів і експлуатованих. Залежно від володіння або відсторонення від засобів виробництва, суспільство ділилось на рабовласників і рабів, феодалів і селян, буржуазію і пролетаріат.

З набиженням ери робототехніки і штучного інтелекту, суттєво змінюється інснуюча віками парадигма суспільного існування й взаємодії. На арену виходить новий клас – КЛАС ЗАЙВИХ ЛЮДЕЙ. Економічно зайвих людей, оскільки саме в економіці можна алгоритмізувати практично все. Це означає, що без роботи і відповідно без політичного впливу опиняться мільйони (а в світовому масштабі – мільярди) людей.

Клас зайвих людей вже не буде навіть експлуатованим класом – люди будуть просто непотрібні для економіки ні як виробники, ні навіть як споживачі.

Експлуататори вкладали значні кошти в розвиток експлуатованих, бо це було потрібно для розвитку економіки. Якщо навіть такі диктатори, як Гітлер і Сталін, давали людям безоплатну освіту, систему охорони здоров'я, бо державі потрібні були здорові люди зі знаннями та інтелектом для армії та економіки, то вже в недалекому майбутньому ми можемо опинитись в ситуації, коли людина стане взагалі непотрібною (irrelevant) навіть в якості експлуатованої, і тому вкладати в розвиток людини буде взагалі недоцільно.

Онтологічна катастрофа, втрата смислів, деградація і дегуманізація людини – виклики і загрози, які потребують глибокого осмислення в нашому суспільстві. Про це говоримо з незалежним дослідником Любомира Бурлачук (Lyubomyra Burlachuk) 

Про це дивіться за відповідним посиланням: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008910706062

Топ - новина
Добрі люди – земляки!

25.07.2019

Народна мудрість вчить: коли не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї. Тому як данність сприйняв результати голосування у 65-му виборчому окрузі.

Публікації
На саммите «большой семерки» глава ООН объявил «чрезвычайную климатическую ситуацию»

16.09.2019