Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Юрій Буздуган: підросійський Донбас – це цивілізація рабів

25.01.2019

За час війни на окупованих територіях Донеччини та Луганщини могла сформуватися субідентичність зі своїми героями та цінностями. Скажімо, якщо в українців Моторола та Гіві викликають почуття ненависті та огиди, то у деяких мешканців окупованих Донецька та Луганська – гордість і симпатію. Україна вже поклала міф про «триєдиний братський народ» на історичний смітник, а в ОРДЛО він став одним із стовпів псевдодержавної ідеології. Чи небезпечна поява такої субідентичності для України? Що з нею робити після повернення Донбасу? i-ua.tv поцікавився у експерта з питань індустріального розвитку Юрія Буздугана. 

– На Вашу думку, якими негараздами обернеться для України формування субідентичності на окупованих територіях?

– Це дуже серйозна і важлива проблема. Але з іншого боку, з'явилася ідентичність мешканців Донбасу, які живуть на звільнених територіях. Тобто, і маріуполець, і донеччанин є мешканцями Донбасу. Різниця тільки, що перший живе на підконтрольній Україні території, а другий – у псевдореспубліці. І тепер вони мають різну історію. 

Чесно кажучи, я не думаю, що це явище стане проблемою для України. Усі цивілізації можна умовно поділити на дві великих групи: цивілізації рабів та вільних людей. Цивілізації рабів завжди мають пірамідальну структуру. Довкола себе вони бачать фашистів та ворогів. При чому, не має значення, хто саме фашисти: українці, чи росіяни. В Україні також вистачає особистостей із рабською психологією: «вишиватників» та «дурних нациків», які навіть не усвідомлюють, що їх «ультрапатриотизм» – головне гальмо розвитку і небезпечніший за зовнішню агресію. 

У залежності від обставин, раби дуже легко міняють свою точку зору. Наприклад, спочатку Сталін був батьком народів, але після смерті він перетворився на тирана і його місце не п'єдесталі пошани зайняв Хрущов. Потім Хрущов став поганим, бо росіяни полюбили Путіна. Але коли Путін відійде від влади, вони його також зненавидять. Ось побачите. 

Тобто, у рабів переінсталяція ідентичності відбувається дуже легко і без проблем. Вони перезуваються в інше взуття і продовжують рухатися. Однак, не зважаючи на модель та колір нових черевичків, принципи залишаються тими самими: пірамідальна структура, життя за гаслом «хазяїн нас веде!» і ворожість до тих, кого він скаже ненавидіти. Тому, підросійський Донбас – це цивілізація рабів. Так, вони за 5 років війни сформували свою субідентичність. Але коли все закінчиться – від неї не залишиться і сліду.

Тепер поговоримо про цивілізації вільних людей. Щоб їх найбільш влучно охарактеризувати, процитую вислів Вольтера: «Я не поділяю ваших переконань, але готовий померти за ваше право їх висловлювати». Знищити ідентичність вільних людей практично неможливо. В Україні, на відміну, від тимчасово окупованого Донбасу, з'явився дуже сильно розвинутий прошарок вільних людей. Він народився ще із першого майдану – акції «Україна без Кучми!». Зараз цивілізації вільних людей є більш потужнішими, привабливішими, енергійнішими та стійкішими.

Таким чином, цивілізаційний конфлікт між Україною та її окупованими територіями неминучий. Але проблема не в тому, що ОРДЛО має своїх героїв. Просто відстала цивілізація, у випадку зіткнення з більш розвиненішою завжди приречена. Тепер наше головне завдання в Україні не кричати: «Смерть ворогам!». Наша мета – будувати високорозвинену цивілізацію. Тоді її ніколи не зламають більш відсталі. 

– Тобто, ОРДЛО можна подолати, бо у її цивілізаційній основі лежать цінності рабів? А якщо проводитиосвітньо-просвітницькі заходи і пояснювати, в чому вони були неправі?

– Так, вони є примітивнішими. Втім, це – нормальний етап розвитку людства. Крізь нього завжди проходять як окремі люди, так і цілі народи. Це природно. Питання полягаєне в тому, що робити з тими, хто залишається на рівні «всіх ненавиджу, бо скрізь фашисти» і за лінією фронту, і в Україні?Питання в тому яку саме високорозвинену цивілізацію маємо далі розбудовувати ми в Україні. І як саме це зробити. 

http://i-ua.tv/index.php?newsid=14818&fbclid=IwAR1XMu9HigTuqmgKloYZCT7AA-35ZSFMIVAP5Be_4diY_rA5fNi2KMpHJC8

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".