Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Європа пішла «наліво»

05.03.2019

У травні 2019 відбудуться вибори до Європарламенту. І схоже за їх результатами політика Євросоюзу буде мінятися, в тому числі й стосовно України. Так що для нас ці вибори чи не важливіші за нинішні президентські. То чого ж нам чекати?

Тут варто звернути увагу на суттєві відмінності завдань політичного процесу (зокрема виборів) в Україні і на Заході. У нас як? Висуваються грошовиті персоналії з метою підвищення своєї бізнес-капіталізації. Виборча кампанія – це війна бізнес-інтересів, тобто війна компроматів і обіцянок. А що у європейців? По-перше, політичні вибори – це не сфера конкуренції приватних осіб, а змагання напрямків розвитку країни. Остаточну крапку в ній ставлять громадяни, які живуть за зарплату і пенсію. Громадяни, об’єднані в громадські організації. Найчисельнішими і найвпливовішими серед яких є об’єднання роботодавців та профспілки. 

Ті, хто живе за рахунок прибутку утворюють об’єднання роботодавців. Їх інтереси обстоюють «праві» партії – різні ліберали, консерватори, християнські демократи. Останнє десятиліття Європою правили саме вони. Тому магістральна ідеологія сигналів, які ми отримували з Європи була «права», такий собі «соціальний дарвінізм» та «державний егоїзм» в стилі «дбай тільки про себе і іди по трупах і ти зробиш весь світ щасливим». 

При "правій" Меркель трудівники Німечиини отримують 65% від створеного

При "лівому" Віллі Брадті трудівники отримували 75% від створеного


Найяскравішими лідерами цієї епохи були Меркель, Берлусконі та Саркозі. Прийшли вони під гаслом «ми – «праві» - робимо гроші, а «ліві» їх тільки витрачають». Маятник великої європейської політики на півтора десятиліття був відхилений вправо. За цей час вони так «накерували», що отримали кризу 2008, а темпи зростання впали з 6-8% на рік до 1-2%, а у Франції в минулому році взагалі почалося падіння. 

Отже, народи Європи вже наїлися цих «прагматиків» і «технократів» і тепер великий маятник європейської політики розпочав рух в бік «лівих». Ідеології та партії, які політологи іменують «лівими» можуть по різному називатися – лейбористськими, соціалістичними, соціал-демократичними, але не в назві суть. Євро-ліві спираються на ідеї не індивідуалізму та егоїзму, а колективізму та солідарності, по-перше, і по-друге, відстоюють інтереси не роботодавців, а профспілок. Ліві партії Європи, об’єдналися в загально-європейську Партію європейських соціалістів і нещодавно провели в Мадриді з’їзд, який ухвалив нову програму для Європи, яку вони урочисто назвали «Маніфестом». 

"Праві" ліберали і консерватори - егоїзм та індивідуалізм, захист роботодавців.

"Ліві", соціал-демократи - це колективізм і солідарність, захист профспілок.


Перше ж речення Маніфесту про завдання побудувати більш справедливу Європу, Європу Рівності і Справедливості. А у нас слово «Рівність» останніми роками вважають ледь не лайливим словом. Друга вимога Маніфесту – справедлива оплата праці. До речі, а в нас є кандидати в Президенти, занепокоєні оплатою праці? Третій пункт Маніфесту – про необхідність підтримки сили профспілок і план створення спеціального європейського органу з питань праці.

Ну і четверта, геть дика для наших українських реалій, теза: найперший пріоритет соціальні права, а не економічні свободи корпорацій. Далі – вимога солідарної Європи, створення економічних можливостей для всіх, а не для купки грошовитих. І нарешті: щоб процвітання стало стійким треба справедливо розподіляти багатства між всіма європейцями. Вимога солідарності не тільки між країнами, а і між різними поколіннями європейців.

Схоже Європа повертається до епохи великих «лівих» реформаторів Віллі Брандта, Франсуа Мітерана, Улофа Пальме та їх заокеанського колеги Джона Кеннеді. А наші кандидати – геть всі відсталі консерватори - ні про що, крім себе не говорять. А коли і говорять, то дуже фальшиво. То до якої Європи вони нас хочуть вести?

Олена Скоморощенко - Доктор філософії. 

http://i-ua.tv/index.php?newsid=14962&fbclid=IwAR1WvjaSb9o4GmxvwVeeI59HWkrWauIy8RfGzFGu8cgDqWVm3sW-PdCoG7E

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".