Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Україна і світ
«Системна корупція»: Тривожний виклик в еру глобалізації - Radio Free Europe/ Radio Liberty

16.12.2010 

Корупція нині не така, як за радянських часів. Владні постаті стали ще менш прозорими і пояснюваними. Боротьба ж із вірусом корупції, який заразив уже весь світ – і демократичний Захід теж, – вимагає багатьох засобів, а найбільше політичної волі всередині країни. Явище описує Роберт Коулсон для сайту Radio Free Europe/ Radio Liberty.

У поїздах Москва – Київ скасують нічні перевірки, BBCRussian

16.12.2010 

Невдовзі можна буде спати спокійно? З нового року у потягах, що курсують між столицями, мають спростити систему контролю. Про це домовилися прикордонні служби України та Росії. Досі громадяни часто скаржилися на контроль двічі за ніч – пише Дмитро Бабич у матеріалі, який опублікував інтернет-портал російської служби BBC.

Тепер уже не «цілком таємно»: Подорож в українську підземну ядерну базу - The Globe and Mail

15.12.2010 

До здобуття незалежності Україна була потужною ядерною державою, проте згодом знищила всі ракети. Музей ракетних військ стратегічного призначення – це релікт із часів колишньої ядерної могутності країни та водночас повчальний приклад, що варто зробити з ядерним арсеналом планети. Репортаж Робіна Есрока опублікувала канадська The Globe and Mail.

Відвідайте Чорнобиль. Пройміться... гм, історією! - The Christian Science Monitor

15.12.2010 

Тури в зону відчуження – це екотуризм навпаки. Українські чиновники, які нещодавно оголосили про відкриття Чорнобиля для туристів наступного року, не заперечують, що це не надто безпечне місце для прогулянок. Але відвідувачі, як і ті, хто бажає підкорити Еверест, добре поінформовані про ступінь небезпеки. І якщо вони все одно хочуть потрапити сюди, Київ їм не заборонятиме, пише Чарлз Чой в американському The Christian Science Monitor.

В Україні Московська церква воює з Київською - Gazeta Wyborcza

14.12.2010 

Свавілля Московського патріархату в Україні. За нової влади в Києві Москва, яка й раніше наступала на Українську православну церкву Київського патріархату, стала почуватися впевненіше. І щосили намагається захопити контроль над українськими церквами, обіцяючи їм краще фінансування, – пише Івона Ґаль у польській Gazeta Wyborcza.

Нова російсько-українська газова криза? Можна посперечатися - New Europe

14.12.2010 

Росія далі тисне на Україну і переконана, що злиття «Нафтогазу» з «Газпромом» – єдиний варіант замирення відносин між сусідніми державами. Та хто насмілиться спровокувати нову суперечку, коли до Європи прибув американський скраплений газ? Прогнозованого додаткового попиту на цей енергоносій немає, у трикутнику ЄС – Росія – Україна потепліли відносини, тому криза видається малоймовірною – пише Костіс Ґеропулос у бельгійському тижневику New Europe.

Східна політика З.0 - Der Tagesspiegel

13.12.2010 

Українці та інші східні європейці врятують демографію Німеччини. Адже серед них багато молодих і високоосвічених людей, які добре інтегруються й приносять зі собою нові ідеї. Скоріше південь Європи загрожує ЄС, а не схід – вважає Себастьян Бікеріх, чию колонку опублікувала німецька Der Tagesspiegel.

При своїх інтересах - Российская газета

13.12.2010 

«Росатом» іде в Україну. Російські атомники візьмуть участь у будівництві двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Крім того, є пропозиція побудувати за участю Росії завод із виробництва ядерного палива у Жовтих Водах на Дніпропетровщині – пише Алєксандр Ємєльянєнков у виданні «Российская газета».

Китайський бойкот Нобеля відділяє «внутрішнє коло» ЄС - EurActiv

12.12.2010 

Євросоюз засмутився рішенням України та Сербії, які прагнуть вступити у спільноту – й не поділяють її цінностей. Разом з іншими 17 країнами вони відмовилися прибути на сьогоднішню церемонію вручення Нобелівської премії миру, присудженої ув’язненому правозахисникові Лю Сяобо. Єврокомісія припустила, що це прогин під китайським тиском, – ідеться на інформаційному веб-сайті ЄС EurActiv.

Україна без Інституту національної пам’яті? - Rzeczpospolita

11.12.2010 

Янукович планує закрити ІНП. Якщо так станеться, це буде великим ударом для державності України – вважає опозиція. Адже установа за головування ідеолога марксизму Валерія Солдатенка і так уже перетворилася на «Інститут національної амнезії». Позиції політиків та експертів описує Тетяна Серветник у польській Rzeczpospolita.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".