Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Микола Рудченко сприяє відродженню віддалених сіл

30.08.2012

Микола Рудченко сприяє відродженню віддалених сіл_250.jpgДоказом тому – село Мотійки Народицького району на Житомирщині. Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС це село, як і десятки інших, зазнало радіаційного забруднення, відбулося зменшення кількості жителів, а відтак істотне зменшення фінансування з місцевих бюджетів.

Нині у Мотійках триває друге відродження: люди повертаються до закинутих осель, попри неналежну соціальну інфраструктуру. Осторонь не залишається і народний депутат України від Фракції Народної Партії Микола Рудченко. Він сприяє, аби із обласного бюджету додаткові кошти періодично були виділені саме на віддалені села, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

«Зараз деякі політики намагаються спекулювати, обіцяючи ліквідацію 3 та 4 зон радіаційного забруднення. Цього робити не можна, оскільки автоматично буде скасовано ряд пільг для населення, у тому числі – безкоштовне харчування у школах та межу пенсійного віку. Так не можна, оскільки треба подумати не про популізм, а про людські долі» - переконує парламентарій Микола Рудченко.

Тим часом своїм прикладом показує, що не лише матеріальне, а й духовне потрібно відроджувати. Як доказ – церква у селі Мотійки. Попри свою архітектурну простоту, храм є особливий. У ньому знаходиться копія чудотворної ікони з Десятинної церкви. Під час монголо-татарської навали, її вивезли і переховували саме поліських лісах поблизу с. Мотійки.

У церкви з багатою історією повинні бути належні дзвони. Свого часу прихожани звернулися до голови обласної організації Народної Партії з проханням посприяти у придбанні та встановленні церковних дзвонів. Депутат-народник М. Рудченко відгукнувся відразу, відшукав можливість придбати справжні церковні дзвони та встановити їх у храмі.

Цьогорічне престольне свято у Мотійках набуло особливої урочистості – завдяки Миколі Рудченку, у мальовничому і віддаленому поліському селі зазвучав мелодійний церковний дзвін.

 

Тетяна Лещенко

(м. Житомир)

Коментарі
Топ - новина
МИ ПОВИННІ ЦЕ ЗРОБИТИ

19.03.2019

Влада жодним чином не реагує на тривале і постійне забруднення річок Хомора і Случ, що вже спричинило непоправні екологічні проблеми на територіях майже в 15 тис.км2

Публікації
Олена Скоморощенко: пригода з Зеленським нам потрібна для здобуття вищого рівня свідомості

14.04.2019 

Чим для України обернеться ймовірне президентство шоумена Зеленського? Чи можливе розгортання вектору зовнішньополітичного розвитку нашої держави? i-ua.tv і далі продовжує обговорювати результати першого туру президентських виборів.